Početak » Novosti » Tribina o bezbednosti u saobraćaju

Tribina o bezbednosti u saobraćaju

Predstavnici Agencije za bezbednost saobraćaja održali su 23. oktobra edukativnu tribinu u Kruševačkoj Gimnaziji.

Edukativne tribine namenjene su srednjoškolcima svih razreda, koji tek ulaze u svet vozača, organizovane su u cilju povećanja svesti mladih o važnosti bezbedne i sigurne vožnje.

Đacima naše škole obratio se Milan Mitić, koji je prenošenjem svoje životne priče, odnosno saobraćajne nezgode koju je doživeo upravljajući motorom, bez kacige i pod dejstvom alkohola, ukazao mladima na neophodnost savesnog ponašanja pre nego što bilo ko od njih zauzme poziciju vozača.

Cilj tribina bio je da se prisutnima skrene pažnja na značaj bezbednog ponašanja u saobraćaju, kao i na posledice koje se mogu desiti u suprotnom. Takođe, bilo je priče i o izgradnji ispravih stavova, promeni ponašanja i sticanju novih znanja kako bi bili bezbedniji u saobraćaju.

Tijana Nikolić 2/4