Početak » Biblioteka » U čast Planete, u susret Danu knjige i autorskih prava

U čast Planete, u susret Danu knjige i autorskih prava

U nameri da obeleži dva značajna datuma u aprilu, 22. april, Svetski dan planete Zemlje i 23. april, Svetski dan knjige i autorskih prava, školska biblioteka Gimnazije vam daruje digitalno izdanje prvog broja časopisa Globus.

Globus je pokrenulo Srpsko geografsko društvo, 1969. godine kao časopis za pedagoško-metodska pitanja i unapređenje nastave geografije. Ovaj, prvi primerak, vlasništvo je školske biblioteke Gimnazije, a digitalizovan je u saradnji sa koleginicom Zoricom Ljubojom iz Istorijskog arhiva Kruševca. Časopis će na ovaj način biti dostupan svim posetiocima gimnazijskog sajta, podsećajući nas na dve važne stvari: da će nam znanje uvek biti najpouzdanije iz knjiga, ali da digitalizovanjem knjiga možemo uticati na očuvanje Planete. U susret Danu knjige, čestitamo vam Dan Planete!

Školski bibliotekari, Slađana Rakić, prof. i Dubravka Vajić, prof.