Почетак » Библиотека » У част Планете, у сусрет Дану књиге и ауторских права

У част Планете, у сусрет Дану књиге и ауторских права

У намери да обележи два значајна датума у априлу, 22. април, Светски дан планете Земље и 23. април, Светски дан књиге и ауторских права, школска библиотека Гимназије вам дарује дигитално издање првог броја часописа Глобус.

Глобус је покренуло Српско географско друштво, 1969. године као часопис за педагошко-методска питања и унапређење наставе географије. Овај, први примерак, власништво је школске библиотеке Гимназије, а дигитализован је у сарадњи са колегиницом Зорицом Љубојом из Историјског архива Крушевца. Часопис ће на овај начин бити доступан свим посетиоцима гимназијског сајта, подсећајући нас на две важне ствари: да ће нам знање увек бити најпоузданије из књига, али да дигитализовањем књига можемо утицати на очување Планете. У сусрет Дану књиге, честитамо вам Дан Планете!

Школски библиотекари, Слађана Ракић, проф. и Дубравка Вајић, проф.