Почетак » Новости » У њиховим патикама

У њиховим патикама

УНХЦР (Агенција уједињених нација за избеглице), објавила је 17. априла 2022. године у Београду конкурс на тему како је то ходати „у патикама“ избеглица, као и какав је осећај преко ноћи остати без свог мирног уточишта. Ова интерактивна радионица окупила је преко 13 школа из различитих крајева Србије. У овом пројекту учествовала је и Гимназија Крушевац.

У реализацији овог пројекта помогле су бивше ученице Гимназије, које су матурирале у јуну ове године, заједно са професорком Душицом Добродолац. Једна од њихових главних активности јесте и књижевни конкурс, како би се што више ученика упознало са проблемима као што је ксенофобија и формирали правилан став о избеглицама.

Циљ ове радионице јесте пре свега активно укључивање младих људи у проблеме изгнанства, а с обзиром да је ових проблема заиста све више, од изузетно је великог значаја укључити и будуће генерације. Средњошколцима града Крушевца је дата могућност да изразе своје мишљење кроз три различите теме;

• „Живот спакован у избегличком коферу“
  • „Љубав чувам у фотографијама“
  • „Има сеоба. Смрти нема.“

ПОСТИГНУТИ УСПЕСИ

Гимназија Крушевац на овом конкурсу показала је изузетне резултате. Троје ученика 4. године освојило је вредне награде. Међу њима су;

• Катарина Рајчић
  • Емилија Павловић
  • Павле Павловић

Похваљујемо и менторе ових ученика;

• Проф. Гордану Зајић
  • Проф. Марију Милосављевић Лукић
  • Проф. Нелу Милојевић

Захваљујемо се директору ЦСУ, Николи Џугурдићу који је помогао у реализацији ове активности, председници комисије, Душици Добродолац, као и свим осталим члановима комисије. Билa нам је велика част учествовати!

Награђени рад Емилије Павловић:

Љубав чувам у фотографијама