Почетак » Новости » Језик наш насушни

Језик наш насушни

Дан словенске писмености у Гимназији Крушевац

Поводом дана словенске писмености, који се обележава 24.маја, ученици филолошког одељења II1 и IV1, уз помоћ ученика из других одељења, одржали су лингвистичку секцију, у четвртак, 23.5.2019. Овом догађају присуствовали су професори, као и ученици наше школе.

Одељење II1 нам се представило презентацијом о животном путу Ћирила и Методија, док су нам ученици IV1 говорили о глагољици и ћирилици, као и о развоју српског писма.

Снежана Вучковић одржала је беседу о буђењу свести о значају националног писма. Програм је употпуњен постерима ученица Теодоре Весић, Анђеле Јолић и Мионе Димитријевић, које су показале своје калиграфске способности исписивањем слова глагољице и портретима ликова Ћирила и Методија. За крај приредбе, публика је добила задатак да дешифрује натпис на глагољици који је носио поруку: „Колико језика знаш, толико вредиш.“

Било је ово још једно подсећање на славне језикословце и симболичан допринос обележавању Дана словенске писмености.