Početak » Novosti » Jezik naš nasušni

Jezik naš nasušni

Dan slovenske pismenosti u Gimnaziji Kruševac

Povodom dana slovenske pismenosti, koji se obeležava 24.maja, učenici filološkog odeljenja II1 i IV1, uz pomoć učenika iz drugih odeljenja, održali su lingvističku sekciju, u četvrtak, 23.5.2019. Ovom događaju prisustvovali su profesori, kao i učenici naše škole.

Odeljenje II1 nam se predstavilo prezentacijom o životnom putu Ćirila i Metodija, dok su nam učenici IV1 govorili o glagoljici i ćirilici, kao i o razvoju srpskog pisma.

Snežana Vučković održala je besedu o buđenju svesti o značaju nacionalnog pisma. Program je upotpunjen posterima učenica Teodore Vesić, Anđele Jolić i Mione Dimitrijević, koje su pokazale svoje kaligrafske sposobnosti ispisivanjem slova glagoljice i portretima likova Ćirila i Metodija. Za kraj priredbe, publika je dobila zadatak da dešifruje natpis na glagoljici koji je nosio poruku: „Koliko jezika znaš, toliko vrediš.“

Bilo je ovo još jedno podsećanje na slavne jezikoslovce i simboličan doprinos obeležavanju Dana slovenske pismenosti.