Почетак » Новости » “Јубиларна” награда лингвистичкој секцији

“Јубиларна” награда лингвистичкој секцији

На 62. Републичком зимском семинару, између осталих, додељене су награде лингвистичким секцијама основних и средњих школа у Србији. Награда се додељује за свеукупан рад током протекле школске године, тако да је вредна лингвистичка секција наше школе овога пута добила 3. награду, уједно и десету по реду у свом досадашњем раду.

Секцију чини 20 чланова, од којих су већина ученици филолошког смера. У току протекле године они су обележили Дан словенске писмености, реализовали радионице за ученике основних школа у Научном клубу Центра за стручно усавршавање у Крушевцу, сарађивали са локалним медијима и бавили се научно-истраживачким радом. Њихови индивидуални и тимски истраживачки радови знатно су допринели освајању ове награде.

Од оснивања до данас, секцију води мр Душица Добродолац, професорка српског језика и књижевности. Ове године она је добила признање за “високи степен стручности, методичке и педагошке обучености за рад у оквиру ученичких слободних активности (секција), као и за изузетан успех у припремању ученика за Републичко такмичење лингвистичких секција основних и средњих школа”. Признање јој је уручено поводом 30 година постојања овог такмичења у организацији Друштва за српски језик и књижевност.

Ментор ученика у научно-истраживачком раду била је такође и професорка српског језика и књижевности, Станислава Арсић, а ово су чланови лингвистичке секције (2019/2020):

1. Јована Јовац 3/1
  2. Теодора Ерић 3/1