Početak » Novosti » “Jubilarna” nagrada lingvističkoj sekciji

“Jubilarna” nagrada lingvističkoj sekciji

Na 62. Republičkom zimskom seminaru, između ostalih, dodeljene su nagrade lingvističkim sekcijama osnovnih i srednjih škola u Srbiji. Nagrada se dodeljuje za sveukupan rad tokom protekle školske godine, tako da je vredna lingvistička sekcija naše škole ovoga puta dobila 3. nagradu, ujedno i desetu po redu u svom dosadašnjem radu.

Sekciju čini 20 članova, od kojih su većina učenici filološkog smera. U toku protekle godine oni su obeležili Dan slovenske pismenosti, realizovali radionice za učenike osnovnih škola u Naučnom klubu Centra za stručno usavršavanje u Kruševcu, sarađivali sa lokalnim medijima i bavili se naučno-istraživačkim radom. Njihovi individualni i timski istraživački radovi znatno su doprineli osvajanju ove nagrade.

Od osnivanja do danas, sekciju vodi mr Dušica Dobrodolac, profesorka srpskog jezika i književnosti. Ove godine ona je dobila priznanje za “visoki stepen stručnosti, metodičke i pedagoške obučenosti za rad u okviru učeničkih slobodnih aktivnosti (sekcija), kao i za izuzetan uspeh u pripremanju učenika za Republičko takmičenje lingvističkih sekcija osnovnih i srednjih škola”. Priznanje joj je uručeno povodom 30 godina postojanja ovog takmičenja u organizaciji Društva za srpski jezik i književnost.

Mentor učenika u naučno-istraživačkom radu bila je takođe i profesorka srpskog jezika i književnosti, Stanislava Arsić, a ovo su članovi lingvističke sekcije (2019/2020):

1. Jovana Jovac 3/1
  2. Teodora Erić 3/1