Почетак » Новости » Јубиларна Светосавска башта

Јубиларна Светосавска башта

На позив ауторке и водитељке Светосавске баште, Љиљане Пантелић, ученици Крушевачке гимназије Павле Ивановић и Миа Петровић су са професорком српског језика, мр Душицом Добродолац, учествовали у јубиларној емисији. Повод је био прослава осамнаест година трајања емисије, а свечаност је одржана у Народном музеју. Након што су наши ученици прочитали Завештање Стефана Немање о језику (Милета Медића), професорка Душица је упутила своје честитке емисији.

Гости су такође имали прилику да уживају у дивним песничким наступима Милана Гајића, браће Милоша и Ивана Димића, а почасни гост била је Крушевљанка Љиљана Хабјановић Ђуровић. Својим раскошним гласовима почаствовали су нас хор Лазарице и Павле Панин, уз пратњу клавира професорке Ирине Миљковић.

Миа Петровић, 3/1