Početak » Novosti » Jubilarna Svetosavska bašta

Jubilarna Svetosavska bašta

Na poziv autorke i voditeljke Svetosavske bašte, Ljiljane Pantelić, učenici Kruševačke gimnazije Pavle Ivanović i Mia Petrović su sa profesorkom srpskog jezika, mr Dušicom Dobrodolac, učestvovali u jubilarnoj emisiji. Povod je bio proslava osamnaest godina trajanja emisije, a svečanost je održana u Narodnom muzeju. Nakon što su naši učenici pročitali Zaveštanje Stefana Nemanje o jeziku (Mileta Medića), profesorka Dušica je uputila svoje čestitke emisiji.

Gosti su takođe imali priliku da uživaju u divnim pesničkim nastupima Milana Gajića, braće Miloša i Ivana Dimića, a počasni gost bila je Kruševljanka Ljiljana Habjanović Đurović. Svojim raskošnim glasovima počastvovali su nas hor Lazarice i Pavle Panin, uz pratnju klavira profesorke Irine Miljković.

Mia Petrović, 3/1