Почетак » Новости » Мај је месец математике

Мај је месец математике

Ревијалнио школско такмичење у брзом решавању Рубикове коцке одржано је прошле недеље, у среду, 25. маја.

Прошлогодишњи победник, Јован Милојевић II7,  опет је остварио најбољи резултат (13,09 секунди) у нешто мањој конкуренцији него претходне године, и тако одбранио прву позицију. Други је и ове године био Марко Стевановић III9 са резултатом 19,19 секунди.

Такмичарској комисији, у саставу Александра Филиповић и Катарина Павловић, велику помоћ у организацији такмичења је пружио Дамјан Средојевић, будући гимназијалац, који се побринуо за почетне позиције коцки свих такмичара.

Одмах у четвртак, 26. маја, уследило је  предавање др Владимира Балтића, председника крушевачке подружнице Друштва математичара Србије, које је одржано у кабинету математике. Представљени су разни комбинаторни проблеми са свих нивоа такмичења и разреда, као и различити приступи њиховом решавању. Присутни ученици свих разреда су са великом пажњом пратили предавање, а посебно учесници математичких такмичења.

Александра Филиповић, проф. математике