Početak » Novosti » Maj je mesec matematike

Maj je mesec matematike

Revijalnio školsko takmičenje u brzom rešavanju Rubikove kocke održano je prošle nedelje, u sredu, 25. maja.

Prošlogodišnji pobednik, Jovan Milojević II7,  opet je ostvario najbolji rezultat (13,09 sekundi) u nešto manjoj konkurenciji nego prethodne godine, i tako odbranio prvu poziciju. Drugi je i ove godine bio Marko Stevanović III9 sa rezultatom 19,19 sekundi.

Takmičarskoj komisiji, u sastavu Aleksandra Filipović i Katarina Pavlović, veliku pomoć u organizaciji takmičenja je pružio Damjan Sredojević, budući gimnazijalac, koji se pobrinuo za početne pozicije kocki svih takmičara.

Odmah u četvrtak, 26. maja, usledilo je  predavanje dr Vladimira Baltića, predsednika kruševačke podružnice Društva matematičara Srbije, koje je održano u kabinetu matematike. Predstavljeni su razni kombinatorni problemi sa svih nivoa takmičenja i razreda, kao i različiti pristupi njihovom rešavanju. Prisutni učenici svih razreda su sa velikom pažnjom pratili predavanje, a posebno učesnici matematičkih takmičenja.

Aleksandra Filipović, prof. matematike