Početak » Novosti » Na otvaranju Inovacionog kluba za mlade

Na otvaranju Inovacionog kluba za mlade

Uz podršku UNICEF-a u Srbiji i implementacionog partnera Dostignuća mladih u Srbiji, Edukativni centar Kruševac osnovao je i opremio Inovacioni klub za mlade.
U prisustvu Kancelarije UNICEF-a u Srbiji, Dostignuća mladih, javnih ustanova, organizacija civilnog društva, mladih, kruševačkih srednjoškolaca i drugih, u četvrtak, 6. aprila, održano je svečano otvaranje Inovacionog kluba.
Na otvaranju kluba obratili su se i učenici Gimnazije Julija Petrović i Vladeta Malićanin, predstavnici UPSHIFT tima Eco Ways. Vladeta je istakao da je zahvalan Edukativnom centru Kruševac i UNICEF-u što im je omogućen ovakav prostor gde će moći da stvaraju i realizuju svoje ideje.
– Jedno veliko hvala za ovo, ovaj prostor je sjajan, ovde ćemo svi mi mladi moći da provodimo vreme i da se družimo, istovremeno i da stvaramo nešto novo – rekao je Malićanin.
U moderno uređenom prostoru, Klub je savremeno tehnički opremljen (3D štampač, oprema za audio i video produkciju, grafička tabla, laptop računari, VR naočare i drugo) i omogućava mladima da se okupljaju, informišu, pokreću inicijative i ostvaruju saradnju.
(Tekst delimično preuzet sa portala Grad, fotografije Marija Urošević.)