Početak » Novosti » Nastavak međunarodnih aktivnosti u projektu Mladi preduzetnici u srednjoj školi

Nastavak međunarodnih aktivnosti u projektu Mladi preduzetnici u srednjoj školi

Nakon jednogodišnje pauze izazvane pandemijom, konačno su se stekli uslovi da se nastavi Erazmus+ projekat Mladi preduzetnici u srednjoj školi– YESSS (yesssproject.eu). Cilj ovog KA2 projekta je razvijanje i usvajanje preduzetničkog načina razmišljanja kod učenika srednjih škola kroz obučavanje nastavnika za primenu svrsishodnih metoda i pristupa. U ovom strateškom partnerstvu pored naše škole učestvuju Gimnazija Celje – Center iz Slovenije, 32. škola i Nacionalna škola menadžmenta iz Bugarske i Meram Anadolu Lisezi iz Turske.

Direktorka Biljana Dačić i koordinatorka projekta Aleksandra Filipović su učestvovale na drugom transnacionalnom projektnom sastanku u Konji u Turskoj, koji je organizovala turska partnerska škola. Predstavljene su aktivnosti koje su realizovane u našoj školi i ostalim školama, a razgovaralo se i o aktivnostima koje su planirane za ovu školsku godinu. Posebna pažnja je posvećena predstojećoj obuci za nastavnike u svim partnerskim školama i pilotiranju Priručnika za nastavnike. Dodatak radnom delu sastanka bio je i obilazak škole domaćina koji nam je omogućio uvid u turski obrazovni sistem, a ljubazne kolege domaćini su se potrudili da upoznamo i lokalne običaje, kulturu iistoriju.

Aleksandra Filipović, prof.