Почетак » Библиотека » Поводом Дана словенске писмености

Поводом Дана словенске писмености

Чланови лингвистичке секције су у петак, 21.5.2021. године, имали прилику да присуствују занимљивом предавању проф. др Бошка Сувајџића под називом „Писмо поезије и поезија писма о почецима словенске писмености“, које је одржано поводом Дана Ћирила и Методија на Позајамном одељењу Народне библиотеке у Крушевцу.

Ово предавање подсетило нас је на бројне реформе кроз које је наш језик прошао и додатно нас инспирисало да наставимо да негујемо наше писмо, књижевност и културу.

Дан Ћирила и Методија, познат још и као Дан словенске писмености се од 2019. године традиционално прославља 24. маја као државни празник. Ученици наше школе свакодневно дају свој допринос у очувању матерњег језика, што показују и бројни успеси на такмичењима из области лингвистике, књижевности, језика и језичке културе.

Ана Арсић и Марина Крстић, 3/1