Početak » Biblioteka » Povodom Dana slovenske pismenosti

Povodom Dana slovenske pismenosti

Članovi lingvističke sekcije su u petak, 21.5.2021. godine, imali priliku da prisustvuju zanimljivom predavanju prof. dr Boška Suvajdžića pod nazivom „Pismo poezije i poezija pisma o počecima slovenske pismenosti“, koje je održano povodom Dana Ćirila i Metodija na Pozajamnom odeljenju Narodne biblioteke u Kruševcu.

Ovo predavanje podsetilo nas je na brojne reforme kroz koje je naš jezik prošao i dodatno nas inspirisalo da nastavimo da negujemo naše pismo, književnost i kulturu.

Dan Ćirila i Metodija, poznat još i kao Dan slovenske pismenosti se od 2019. godine tradicionalno proslavlja 24. maja kao državni praznik. Učenici naše škole svakodnevno daju svoj doprinos u očuvanju maternjeg jezika, što pokazuju i brojni uspesi na takmičenjima iz oblasti lingvistike, književnosti, jezika i jezičke kulture.

Ana Arsić i Marina Krstić, 3/1