Početak » Novosti » Praznično i radno

Praznično i radno

Prvi meseci 2018. godine protekli su u prazničnoj, ali i plodnoj atmosferi.

Nagrađeni na Republičkom zimskom seminaru

Povodom obeležavanja dana Svetog Save, Centar za stručno usavršavanje u Kruševcu organizovao je literarni konkurs u saradnji sa Podružnicom društva profesora srpskog jezika i književnosti. Konkurs je raspisan za učenike osnovnih i srednjih škola, a naša učenica prvog razreda filološkog smera, Jelisaveta Đoković, osvojila je drugo mesto za najbolji pismeni sastav u rangu srednjih škola.

Nagrađene učenice 1/1 sa prof. Nelom Milojević

Pismeni radovi naših učenika bili su veoma zapaženi i na tradicionalnom konkursu Društva za srpski jezik i književnost i Filološkog fakulteta u Beogradu. Učenik 1/10 razreda, Predrag Lukić, dobio je drugu nagradu na temu o Vuku Karadžiću, dok je učenica 1/1, Teodora Erić, dobila treću nagradu pišući o Svetom Savi. Nagrade im je na Republičkom zimskom seminaru uručila prof. dr Zona Mrkalj, a podršku svojim učenicima pružile su profesorke Nevena Simić i Nela Milojević. Dodela nagrada upriličena je 8. februara u Sali heroja Filološkog fakulteta u Beogradu.

Detalj iz Sale heroja: Predrag Lukić i Teodora Erić sa profesorkama: Nevenom Simić, Nelom Milojević i Dušicom Dobrodolac.