Početak » Novosti » Preduzetništvo u teoriji i praksi

Preduzetništvo u teoriji i praksi

Svako novo saznanje iz bilo koje oblasti je veoma značajno za razvijanje opšte informisanosti. Učenici Gimnazije su dobili posebnu priliku da uče o preduzetničkim sposobnostima, o kojim nemaju puno prilika da slušaju na redovnoj nastavi.

Pored toga, dobili smo i priliku da učestvujemo na raznim takmičenjima i radionicama koje organizuje Biznis inkubator centar u Kruševcu na kojima bismo dobili i pomoć stručnjaka na određenim poljima preduzetništva.

Biznis inkubator centar nam daje priliku da ostvarimo svoj biznis plan, u vidu nekog proizvoda ili usluge, tako što bi na osnovu dobijenog mesta na takmičenju podelio i finansijsku pomoć od 100 000 do 300 000 dinara takmičarima, kao i neprocenjivo iskustvo korisno u daljoj budućnosti. Drago nam je zato što grad Kruševac podržava mlade i ambiciozne srednjoškolce i njihovu kreativnost i želju za radom.

Tea Zipalović i Tea Dragutinović 3/4