Početak » Novosti » Promocija nauke

Promocija nauke

5. marta u kabinetu za biologiju učenici 3/6 i 3/7 razreda Gimnazije, imali su priliku da slušaju predavanje dr vet. med. Marka Vasića o promeni baroreceptorskog refleksa kod srčane bolesti izazvane lekovima za tumore.

Ovo predavanje je bilo prilika da učenici prošire znanje iz fiziologije, koja je zastupljena u nastavnom planu biologije za treći razred, ali i da neposredno od naučnika čuju o procesu istraživanja.

Iako je tema krajnje stručna, predavač je živom rečju o postupku izvođenja eksperimenata uspeo da zainteresuje slušaoce i približi im materiju, vešto povezujući  naučne oblasti, pa samim tim i naglašavajući povezanost školskih predmeta i potrebu da i učenici na isti način pristupaju učenju. Razumevanju je doprinela i slikovita prezentacija, u isto vreme jasna, precizna i kreativna.

Profesorka biologije, Snežana Milovanović, predstavila je učenicima dr Marka Vasića  kao istraživača – saradnika na Medicinskom fakultetu u Beogradu, ali i kao nekadašnjeg učenika naše škole. Taj podatak je, između ostalog, i podsticaj učenicima da istraju u svojim interesovanjima za nauku, učenje i usavršavanje.

Zajednički utisak svih koji su učestvovali u realizaciji ovog predavanja je da ovakvi događaji treba da postanu redovna praksa.

Naravno, posebnu zahvalnost dugujemo našem dragom gostu, dr Marku Vasiću.

Organizator događaja,

Slađana Rakić, prof.