Početak » Novosti » Sjajna dramska sekcija u “Mračnoj komediji”

Sjajna dramska sekcija u “Mračnoj komediji”

Ovogodišnju “turneju” članovi dramske sekcije Gimnazije započeli su 10. marta 2019. kada su otišli na putovanje kojim ih je Kulturni centar Kruševac nagradio za osvojeno drugo mesto na Tin festu 2018. i prvo mesto na Fedraru 2018. Za trud koji su uložili u toku prethodne kalendarske godine nagrađeni su posetom Nišu gde su obišli  Narodno pozorište i  gledali pretpremijeru predstave „Putujuće pozorište Šopalović“. To ih je dodatno motivisalo da nastave rad na pripremanju ovogodišnje predstave, pa je „Mračna komedija“ Petera Šefera doživela prva dva izvođenja u istom danu, u aprilu 2019. Interesovanje publike bilo je ogromno, mnogi  su ostali ispred vrata sale KCK koja je bila premala da primi sve ljubitelje dramske igre naših talentovanih učenika. Za smeh i zadovoljstvo koje su priuštili  gledaocima, glumci su dobili nekoliko nagrada, a vršnjački žiri je celokupnoj predstavi dodelio drugo mesto.

Naredna izvođenja ove predstave su na Festivalu dramskih amatera Rasinskog okruga u maju i u okviru proslave Dana škole u junu ove godine. Direktorka škole, kao i prethodnih godina, ovaj ozbiljni tim, koji komedijom krepi dušu svoje publike, upućuje u Beograd gde će gledati svoje omiljene glumce.  Većina ovogodišnjih članova sekcije su maturanti koji ostavljaju mlađim drugovima u amanet da nastave dugogodišnju tradiciju i neguju ljubav prema pozorišnoj umetnosti.

Nevena Simić i Nela Milojević