Почетак » Библиотека » Трећа награда за есеј

Трећа награда за есеј

На конкурсу стваралаштва професора из региона “Блесак”, који организује редакција београдског средњошколског часописа “Огледало”, есеј професорке Слађане Ракић “Седма функција језика” добио је трећу награду.

Часопис “Огледало” уређује професор социологије у Математичкој гимназији, Радивоје Благојевић, а идеја је потекла од почетних искустава галерије Кулоар у истој гимназији. У активностима које организује редакција овог часописа заступљено је стваралаштво ученика из области ликовних уметности, књижевности, филма, новинарства, где се најбољи радови бирају на фестивалима “Београдско огледање”, “Беокулис” и “Беосеф”. Од пре три године установљен је и конкурс за стваралаштво професора средњих школа из Србије, Републике Српске, Црне Горе и осталих земаља региона под називом “Блесак”. У овом, трећем “Блеску”, есеј “Седма Функција језика” награђен је трећом наградом.

Есеј можете прочитати овде >>> Седма функција језика