Početak » Biblioteka » Treća nagrada za esej

Treća nagrada za esej

Na konkursu stvaralaštva profesora iz regiona “Blesak”, koji organizuje redakcija beogradskog srednjoškolskog časopisa “Ogledalo”, esej profesorke Slađane Rakić “Sedma funkcija jezika” dobio je treću nagradu.

Časopis “Ogledalo” uređuje profesor sociologije u Matematičkoj gimnaziji, Radivoje Blagojević, a ideja je potekla od početnih iskustava galerije Kuloar u istoj gimnaziji. U aktivnostima koje organizuje redakcija ovog časopisa zastupljeno je stvaralaštvo učenika iz oblasti likovnih umetnosti, književnosti, filma, novinarstva, gde se najbolji radovi biraju na festivalima “Beogradsko ogledanje”, “Beokulis” i “Beosef”. Od pre tri godine ustanovljen je i konkurs za stvaralaštvo profesora srednjih škola iz Srbije, Republike Srpske, Crne Gore i ostalih zemalja regiona pod nazivom “Blesak”. U ovom, trećem “Blesku”, esej “Sedma Funkcija jezika” nagrađen je trećom nagradom.

Esej možete pročitati ovde >>> Sedma funkcija jezika