Почетак » Новости » У сусрет Републичком зимском семинару и наградама

У сусрет Републичком зимском семинару и наградама

На званичном сајту „Друштва за српски језик и књижевност Србије“ сазнајемо да ће  се на 60. Републичком зимском семинару  доделити више награда професорима и ученицима Гимназије у Крушевцу.

Награђени ће бити професори чији су ученици у последњих пет година освојили највише републичких награда, мр Душица Добродолац (Српски језик и језичка култура) и мр Нела Милојевић (Књижевна олимпијада).

Поред тога, Гимназија, која се може похвалити радом већег броја секција, добија две значајне награде. Лингвистичка секција, коју воде мр Душица Добродолац и Станислава Арсић, освојила је другу награду у конкуренцији лингвистичких секција из целе Србије. Часопис Вентури, који је производ вредног рада свих чланова новинарске секције, а воде је Слађана Дамњановић и Мирјана Бојковић, биће награђан трећом републичком наградом.

Награде ће бити додељене 1. фебруара у Сали Хероја на Филолошком факултету у Београду.

Емилија Матић, 4/1