Početak » Novosti » U susret Republičkom zimskom seminaru i nagradama

U susret Republičkom zimskom seminaru i nagradama

Na zvaničnom sajtu „Društva za srpski jezik i književnost Srbije“ saznajemo da će  se na 60. Republičkom zimskom seminaru  dodeliti više nagrada profesorima i učenicima Gimnazije u Kruševcu.

Nagrađeni će biti profesori čiji su učenici u poslednjih pet godina osvojili najviše republičkih nagrada, mr Dušica Dobrodolac (Srpski jezik i jezička kultura) i mr Nela Milojević (Književna olimpijada).

Pored toga, Gimnazija, koja se može pohvaliti radom većeg broja sekcija, dobija dve značajne nagrade. Lingvistička sekcija, koju vode mr Dušica Dobrodolac i Stanislava Arsić, osvojila je drugu nagradu u konkurenciji lingvističkih sekcija iz cele Srbije. Časopis Venturi, koji je proizvod vrednog rada svih članova novinarske sekcije, a vode je Slađana Damnjanović i Mirjana Bojković, biće nagrađan trećom republičkom nagradom.

Nagrade će biti dodeljene 1. februara u Sali Heroja na Filološkom fakultetu u Beogradu.

Emilija Matić, 4/1