Почетак » Новости » У знаку франкофоније

У знаку франкофоније

Поводом месеца франкофоније, у петак 23.марта, имали смо прилику да угостимо директорку Француског института из Ниша, госпођу Марион Виау, као и њене две сараднице Сyлвиу Олзевску и Мари Гаилард, које су организовале радионице за наше ученике и имале прилику да попричају са њима.

Осим ученика који полажу ДЕЛФ, учествовали су и други ученици наше школе који уче француски језик. Ученици су могли да примене своја знања и вештине у радионицама и науче нешто ново о Француској и њеној култури.

Директорка Француског института поменула је да ће почетком јуна бити организован пројекат Француски филмски караван који ће се одржати у 5 градова у Србији, укључујући и Крушевац. Професорке француског језика задовољне су одазивом ученика и надају се да ће се овај тренд и сарадња са Француским институтом наставити.

Милена Дамњановић, проф.