Početak » Novosti » U znaku frankofonije

U znaku frankofonije

Povodom meseca frankofonije, u petak 23.marta, imali smo priliku da ugostimo direktorku Francuskog instituta iz Niša, gospođu Marion Viau, kao i njene dve saradnice Sylviu Olzevsku i Mari Gailard, koje su organizovale radionice za naše učenike i imale priliku da popričaju sa njima.

Osim učenika koji polažu DELF, učestvovali su i drugi učenici naše škole koji uče francuski jezik. Učenici su mogli da primene svoja znanja i veštine u radionicama i nauče nešto novo o Francuskoj i njenoj kulturi.

Direktorka Francuskog instituta pomenula je da će početkom juna biti organizovan projekat Francuski filmski karavan koji će se održati u 5 gradova u Srbiji, uključujući i Kruševac. Profesorke francuskog jezika zadovoljne su odazivom učenika i nadaju se da će se ovaj trend i saradnja sa Francuskim institutom nastaviti.

Milena Damnjanović, prof.