Почетак » Новости » Успеси на Републичком зимском семинару

Успеси на Републичком зимском семинару

Од 7. до 9. фебруара на Филолошком факултету у Београду одржан је 61. Републички зимски семинар у организацији Друштва за српски језик и књижевност Србије.
Ученица филолошког одељења 3/1, Теодора Ерић је поновила свој претпрошлогодишњи успех освојивши 3. републичку награду за најбољи писмени задатак. Овакав успех на поменутом такмичењу није забележен у последњих 15 година.
Лингвистичка секција наше школе, коју преводи мр српског језика, Душица Добродолац, освојила је 3. место на Републичком такмичењу лингвистичких секција средњих школа.
Такође, професорке Душица Добродолац и Нела Милојевић награђене су признањем за успехе на претходним семинарима и успешно припремање ученика за многобројна такмичења у овој области.
Посебну пажњу привукао је гост и писац Љубомир Симовић, као и беседа проф. др Вељка Брборића у којој је истакао значај и неопходност повећања броја часова српског језика у основим и средњим школама.
Јована Јовац 3/1