Početak » Novosti » Uspesi na Republičkom zimskom seminaru

Uspesi na Republičkom zimskom seminaru

Od 7. do 9. februara na Filološkom fakultetu u Beogradu održan je 61. Republički zimski seminar u organizaciji Društva za srpski jezik i književnost Srbije.
Učenica filološkog odeljenja 3/1, Teodora Erić je ponovila svoj pretprošlogodišnji uspeh osvojivši 3. republičku nagradu za najbolji pismeni zadatak. Ovakav uspeh na pomenutom takmičenju nije zabeležen u poslednjih 15 godina.
Lingvistička sekcija naše škole, koju prevodi mr srpskog jezika, Dušica Dobrodolac, osvojila je 3. mesto na Republičkom takmičenju lingvističkih sekcija srednjih škola.
Takođe, profesorke Dušica Dobrodolac i Nela Milojević nagrađene su priznanjem za uspehe na prethodnim seminarima i uspešno pripremanje učenika za mnogobrojna takmičenja u ovoj oblasti.
Posebnu pažnju privukao je gost i pisac Ljubomir Simović, kao i beseda prof. dr Veljka Brborića u kojoj je istakao značaj i neophodnost povećanja broja časova srpskog jezika u osnovim i srednjim školama.
Jovana Jovac 3/1