Početak » Novosti » Važno obaveštenje za roditelje budućih prvaka

Važno obaveštenje za roditelje budućih prvaka

Upis učenika u prvi razred se može obaviti na jedan od sledeća dva načina:

1. Neposredno u školi (četvrtak, 14. 7. 2022. i petak, 15. 7. 2022.  od 8.00 do 15.00 časova)

2.Elektronskim putem na portalu Moja srednja škola www.mojasrednjaskola.gov.rs

Ukoliko se odlučite za upis neposredno u školi, potrebno je da znate sledeće:

Upis je 14. i  15. jula  od 8.00 do 15.00  u holu Gimnazije.

Potrebno je da donesete čitko popunjenu prijavu za upis (kupujete je u knjižari), za koju su smernice sledeće:

*Polje: Koji strani jezik učenik nastavlja da uči ?

1) Engleski jezik    ( Prvi strani jezik )

2) Jezik koji je učen u osnovnoj školi kao drugi strani jezik

*  Obavezno popuniti polje o izboru verske nastave ili građanskog vaspitanja

* Polje: Izborni programi za koje se opredelio učenik

Važi za društveno- jezički i prirodno-matematički smer:

Navesti dva izborna programa za koje se učenik opredelio od ponuđena četiri.

Gimnazija nudi sledeća četiri izborna programa:

1. Jezik, mediji i kultura
  2. Pojedinac, grupa i društvo
  3. Umetnost i dizajn
  4. Zdravlje i sport

(detaljnije o ova četiri programa možete pročitati ovde http://gimnazija.org.rs/wp-content/uploads/2021/07/informator-o-izbornim-programima.pdf)

* Polje NAPOMENA:

1 .Ukoliko učenik ima brata ili sestru blizanca, taj podatak uneti u ovo polje.

2 . Ubeležiti:

kontakt telefon roditelja/staratelja , ukoliko učenik mora da promeni grupu zbog nemogućnosti organizovanja nastave  (ne važi za specijalizovana odeljenja)

e-mail adresu  roditelja/staratelja , ukoliko je potrebno neke informacije ovim putem da Vam pošaljemo

1. Ukoliko se odlučite za upis elektronskim putem , smernice su :

*  Polja Izborni program 1, Izborni program 2

( važi za društveno-jezički i prirodno-matematički smer)

Gimnazija nudi sledeća četiri izborna programa:

1. Jezik, mediji i kultura
  2. Pojedinac, grupa i društvo
  3. Umetnost i dizajn
  4. Zdravlje i sport

Od ova ponuđena četiri programa, učenik bira dva koja želi da pohađa u prvom razredu upisivanjem u polje Izborni program 1 i Izborni program 2 kroz padajući meni.

Sva ostala polja popunjavati kako u elektronskoj prijavi stoji, vodeći računa da se nijedno polje ne preskoči, i obratiti pažnju na:

• Prvi strani jezik : engleski jezik
  • Drugi strani jezik je jezik koji je učen u osnovnoj školi kao drugi strani jezik
  • Obavezno popuniti polje o izboru verske nastave ili građanskog vaspitanja ( polje: Izborni predmet)

* polje NAPOMENA

–  Ukoliko učenik ima brata ili sestru blizanca, taj podatak se unosi u ovo polje.

–  Ubeležiti:

kontakt telefon roditelja/staratelja , ukoliko učenik mora da promeni grupu zbog nemogućnosti organizovanja nastave  ( ne važi za specijalizovana odeljenja)

Takođe, ovde roditelj unosi bilo koji drugi podatak koji smatra važnim za upis.

Sekretarijat škole