Početak » Novosti » Eksponati iz Gimnazije na izložbi u Galeriji

Eksponati iz Gimnazije na izložbi u Galeriji

22. februara, u Umetničkoj galeriji u Kruševcu, u 19 sati,  otvorena je izložba umetničkih radova Gimnazije u Kruševcu i Visoke škole strukovnih studija za vaspitače , koja će trajati sve do 22. marta 2018. godine.

U duhu višegodišnje saradnje Narodnog muzeja i Umetničke galerije u Kruševcu sa pomenutim školama, Biljana Duković i Natalija Topličanin su napravile izbor umetničkih dela bivših učenika i profesora Gimnazije i Visoke škole strukovnih studija za vaspitače. Dela su nastajala godinama unazad, još od vremena likovnih kolonija održavanih u prostorijama Gimnazije, pa sve do radova iz perioda od 1995. do 2003. godine.

Umetnička kolekcija ovih dveju škola predstavlja ne samo kulturnu i umetničku, već i istorijsku baštinu našeg grada u kojoj će posetioci imati priliku da uživaju još par nedelja.

Izložba je otvorena rečima direktora i saradnika koji su dopirneli njenoj realizaciji – direktor Narodnog muzeja, Goran Vasić, prvi se obratio okupljenima, a potom i direktorke obeju škola – Biljana Dačić u ime Gimnazije i Zorica Duković u ime Visoke škole strukovnih studija za vaspitače. Nakon toga, organizatorke izložbe, Biljana Grković i Natalija Topličanin,  upoznale su prisutne sa procesom realizacije izložbe i istakle njenu lepotu i značaj. Otvaranje je krunisao gromki aplauz posetilaca kojih je već te prve večeri bilo u znatnom broju.

Umetnička galerija Kruševac sa ponosom predstavlja predivan izbor likovnih i drugih radova koji u sebi nose deliće istorije i kulture našeg grada i u kojima možete uživati u narednim nedeljama.

Sara Krstić 4/1