Početak » Novosti » Novi korak u saradnji sa Filološkim fakultetom u Beogradu

Novi korak u saradnji sa Filološkim fakultetom u Beogradu

U petak, 14. maja, bili smo gosti Filološkog fakulteta u Beogradu, koji nam je tom prilikom donirao 32 primerka svojih izdanja na poklon.

Ideja donatora bila je da se ovim sastankom započne intenzivnija saradnja između Filološkog fakulteta i gimnazija širom Srbije, kako bi se pripremanje učenika za studijske programe ovog fakulteta učinilo kvalitetnijim. Takođe je istaknuto kao veoma važno da se obostranim angažovanjem škola i fakulteta omogući adekvatno informisanje učenika i da im se približe sadržaji i sistem funkcionisanja datih studija.

Nakon reči dobrodošlice upućenih od strane dekanata, organizatori su pozvali goste (ovoga puta predstavnike deset gimnazija iz Beograda i Srbije) da predlože neke načine saradnje, nakon čega je nastupila dinamična diskusija sa zanimljivim predlozima. Osnova buduće saradnje je da se na početku naredne školske godine Filološki fakultet oglasi sa svojim predlogom edukativno-zabavnih radionica za srednje škole i da na osnovu ponuđenog napravimo planove u koje ćemo uvrstiti date aktivnosti.

Sastanak je završen u prijatnoj atmosferi, uz primopredaju poklonjenih knjiga i časopisa u izdanju Filološkog fakulteta u Beogradu.