Почетак » Новости » Позив за ревијално такмичење у решавању Рубикове коцке

Позив за ревијално такмичење у решавању Рубикове коцке

Позивају се ученици да учествују на ревијалном такмичењу у слагању Рубикове коцке, које ће се одржати у среду, 26.маја у 12 часова, у кабинету математике. Пријаве за такмичење су до 25. маја, до подне на линку >>>

https://forms.gle/N9iSyWh7n7cjFyy18 или помоћу qr coda који можете скенирати у пдф верзији текста у наставку Rubik-obaveštenje-2021

Да би ученик учествовао мора да зна да реши Рубикову коцку. Циљ је сложити је за што краће време. Игра се у два круга, бележе сви резултати и рачуна бољи за сваког такмичара. Победник је такмичар са најкраћим временом на тако формираној ранг листи. Пре почетка решавања,такмичари имају 20 секунди да погледају Рубикову коцку која је на столу испред њих и врате је на сто. За решавање имају максимално један минут. Потребно је да такмичари понесу са собом Рубикову коцку.

За више информација можете се обратити професорки Александри Филиповић.