Početak » Novosti » Poziv za revijalno takmičenje u rešavanju Rubikove kocke

Poziv za revijalno takmičenje u rešavanju Rubikove kocke

Pozivaju se učenici da učestvuju na revijalnom takmičenju u slaganju Rubikove kocke, koje će se održati u sredu, 26.maja u 12 časova, u kabinetu matematike. Prijave za takmičenje su do 25. maja, do podne na linku >>>

https://forms.gle/N9iSyWh7n7cjFyy18 ili pomoću qr coda koji možete skenirati u pdf verziji teksta u nastavku Rubik-obaveštenje-2021

Da bi učenik učestvovao mora da zna da reši Rubikovu kocku. Cilj je složiti je za što kraće vreme. Igra se u dva kruga, beleže svi rezultati i računa bolji za svakog takmičara. Pobednik je takmičar sa najkraćim vremenom na tako formiranoj rang listi. Pre početka rešavanja,takmičari imaju 20 sekundi da pogledaju Rubikovu kocku koja je na stolu ispred njih i vrate je na sto. Za rešavanje imaju maksimalno jedan minut. Potrebno je da takmičari ponesu sa sobom Rubikovu kocku.

Za više informacija možete se obratiti profesorki Aleksandri Filipović.