Почетак » Новости » Нови пројекат Еразмус +

Нови пројекат Еразмус +

ЕРАЗМУС+ ПРОЈЕКАТ — ИНОВАТИВНЕ НАСТАВНЕ МЕТОДЕ И САВРЕМЕНЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ У ШКОЛСКОМ И ОНЛАЈН ОКРУЖЕЊУ

Централни део Еразмус+ пројекта Иновативне наставне методе и савремене технологије у школском и онлајн окружењу — путовање и посматрање на радном месту — одржан је од 12. до 18. марта 2023. у школи Мерам Анадолу Лисези у Коњи (Турска).

Учесници у пројекту су Биљана Дачић, директорка, Александра Филиповић, професорка математике, Биљана Пршић, професорка енглеског језика, Дејан Оролић, професор математике, и Станислава Арсић, професорка српског језика и књижевности.

Током боравка, гости су обишли школу домаћина, посетили низ часова на којима су посматрали примену савремених технологија и занимљивих наставних метода, разговарали са ученицима и професорима, одржали састанке са управом школе, педагозима и психолозима, као и представницима Регионалне управе националног образовања и Канцеларије за Еразмус пројекте. Поред тога што су се упознавали са иновативном методологијом рада и организацијом школе и школства уопште, учествовали су у радионицама и културно-уметничким програмима и обишли знаменитости Коње и региона. Посета је заокружена заједничким сађењем дрвећа пријатељства, које симболизује будућу сарадњу двеју школа.

Општи утисак учесника је да су домаћини били изузетно срдачни, посвећени и предусретљиви, вољни да упуте госте у свој начин рада и да развијају нове заједничке пројекте.

Следећа фаза пројекта подразумева низ предавања и догађаја током којих ће учесници поделити стечена знања, закључке и утиске са колегама, ученицима и заинтересованом јавношћу.

проф. Александра Филиповић и проф. Станислава Арсић

Фотографије са ове посете погледајте у галерији >>>

Еразмус + у Турској