Početak » Novosti » Novi projekat Erazmus +

Novi projekat Erazmus +

ERAZMUS+ PROJEKAT — INOVATIVNE NASTAVNE METODE I SAVREMENE TEHNOLOGIJE U ŠKOLSKOM I ONLAJN OKRUŽENJU

Centralni deo Erazmus+ projekta Inovativne nastavne metode i savremene tehnologije u školskom i onlajn okruženju — putovanje i posmatranje na radnom mestu — održan je od 12. do 18. marta 2023. u školi Meram Anadolu Lisezi u Konji (Turska).

Učesnici u projektu su Biljana Dačić, direktorka, Aleksandra Filipović, profesorka matematike, Biljana Pršić, profesorka engleskog jezika, Dejan Orolić, profesor matematike, i Stanislava Arsić, profesorka srpskog jezika i književnosti.

Tokom boravka, gosti su obišli školu domaćina, posetili niz časova na kojima su posmatrali primenu savremenih tehnologija i zanimljivih nastavnih metoda, razgovarali sa učenicima i profesorima, održali sastanke sa upravom škole, pedagozima i psiholozima, kao i predstavnicima Regionalne uprave nacionalnog obrazovanja i Kancelarije za Erazmus projekte. Pored toga što su se upoznavali sa inovativnom metodologijom rada i organizacijom škole i školstva uopšte, učestvovali su u radionicama i kulturno-umetničkim programima i obišli znamenitosti Konje i regiona. Poseta je zaokružena zajedničkim sađenjem drveća prijateljstva, koje simbolizuje buduću saradnju dveju škola.

Opšti utisak učesnika je da su domaćini bili izuzetno srdačni, posvećeni i predusretljivi, voljni da upute goste u svoj način rada i da razvijaju nove zajedničke projekte.

Sledeća faza projekta podrazumeva niz predavanja i događaja tokom kojih će učesnici podeliti stečena znanja, zaključke i utiske sa kolegama, učenicima i zainteresovanom javnošću.

prof. Aleksandra Filipović i prof. Stanislava Arsić

Fotografije sa ove posete pogledajte u galeriji >>>

Erazmus + u Turskoj