Početak » Novosti » Srce škole na terenu

Srce škole na terenu

U subotu, 23. novembra 2019. godine održan je Drugi memorijalni odbojkaški turnir ,,Stefan Lazarević“.

Organizator turnira bio je Đački parlament na čelu sa Boškom Brkićem. Šesnaest timova nadmetalo se za titulu najboljeg odbojkaškog odeljenja. Mada je broj prijavljenih odeljenja smanjen u odnosu na prošlogodišnji, utisak je da je ovaj turnir bio uspešan. U nekim segmentima organizacije, drugi po redu memorijalni turnir je i nadmašio  prvi, tako da jedva čekamo naredni i ono što će nam doneti. U veoma napetom i uzbudljivom finalu, rezultatom 2:1 trijumfovalo je odeljenje II8, savladavši III9. MVP, odnosno najkorisniji igrač turnira bio je Nemanja Pešić iz III9.

Da odbojka nije samo puko prebacivanje lopte preko mreže, a i da sport nije samo aktivnost tela, pokazano je mnogo puta, pa i sada. Drugi memorijalni turnir je imao pre svega humanitarni karakter. Bio je prilika za prikupljanje sredstava koja ćemo poslati bolesnoj drugarici, učenici četvrtog razreda,  kako bi joj se pomoglo i olakšalo lečenje. Pored sakupljanja novca na nivou cele škole u toku protekle nedelje, turnir je obezbedio dodatne priloge. Kotizaciji za učešće na turniru dodata su sredstva iz kutije postavljene pored terena u koju su mogli ubaciti novac svi prisutni.

Turnir je pokrenut u znak sećanja na prerano preminulog momka, sportistu, druga, ali njegova se svrha ove godine malo izmenila. Pored sećanja na jedan život, on će pružiti podršku drugom. Turnir bi mogao svake godine biti humanitaran, tj. mogao bi se donirati novac onima kojima je u tom trenutku najpotrebniji. Ne treba bolest da nas podseća da treba da budemo humani.

Stefan Šajkarević, IV3

Još fotografija sa ovog događaja možete pogledati na linku>>>