Почетак » Новости » Ученичка размена – Остиља, Италија

Ученичка размена – Остиља, Италија

Средња школа “Institutio statale di Isrtuzione Superiore Galileo Galilei” у месту Остиља (Ostiglia) у Италији била је домаћин нашим ученицима и професорима од 08. до 12. априла 2024. године у оквиру пројекта “Еразмус+ -индивидуална мобилност” и размена ученика.

Група од десето наших сјајних ученика је заблистала и нашу школу представљала на најлепши могући начин. Поред тога што су похваљени од стране осталих земаља учесница (Пољска, Шпанија, Грчка, Италија) да најбоље говоре енглески језик, имали су најлепшу презентацију града и државе из које потичу. И у осталим активностима су били међу најбољима. Ученици су,  заједно са професорима, посећивали часове. Посећена су и два града: Мантова, где смо град лепше видели вожњом на бродићу, и Верона. Професорка Станислава Арсић је активно учествовала у свакој активности заједно са ученицима, док је професорка Снежана Чолић била део job shadowinga (праћење на радном месту).
Групу италијанских ученика са својим професорима жељно ишчекујемо почетком новембра у нашој школи.
Професорке Станислава Арсић и Снежана Чолић.