Početak » Novosti » Informisanost u funkciji zdravlja

Informisanost u funkciji zdravlja

Povodom Svetskog dana borbe protiv SIDE, u prepunom kabinetu za biologiju naše škole, 2. decembra u 12.45, članovi Savetovališta za mlade, dr Gordana Aleksić – pedijatar, dr Biljana Tutulić – ginekolog, Slađana Stanojević – medicinska sestra i dr Vojislav Đinđić – psiholog , održali su predavanje o HIV-u i SIDI, njihovim razlikama, kako se zaštititi od HIV-a i koja je moguća preventiva.

Učenici naše škole su mogli da prisustvuju ovom izlaganju i pitaju sve što ih je interesovalo, pa su tako najčešća pitanja bila u vezi sa testiranjem na HIV virus, kao i: ko sve može biti zaražen, kako se prenosi i dr. Predavači su sa puno interesovanja i entuzijazma odgovarali na sve nedoumice i pitanja koja su bila postavljena, pa su tako i istakli da se svi srednjoškolci, koji imaju bilo kakvu vrstu problema, mogu obratiti njima, kao članovima Savetovališta za mlade, svakog radnog dana od 13 do 15 časova, na prvom spratu Školskog dispanzera, bez nužnog prisustva roditelja.

Cilj ovog predavanja je bio ne samo da informiše i obrazuje, već i da podstakne nas srednjoškolce na redovnu posetu ginekolozima radi sprečavanja zaraznih i drugih bolesti.

Tekst: Nevena Đorđević, III7

Fotografije: Mina Stanković III7