Početak » Novosti » Iz projekta u projekat

Iz projekta u projekat

Razmena ideja i saradnja, uspostavljena tokom Erazmus+ KA2 projekta YESSS — Mladi preduzetnici u srednjim školama, nastavlja se i posetom petočlane delegacije iz Konje (Turska). Profesori matematike Ertan Kurar i Ahmet Tok, profesor muzike Erhan Oskol, profesor turskog jezika i književnosti Mehmet Turgutlui profesor engleskog jezika Ejup Akinči boravili su u Kruševcu od 27. novembra do 2. decembra u okviru Erazmus+ KA1 projekta mobilnosti vezanog za posmatranje na radnom mestu.

S obzirom na to da su dvojica kolega trenutno na poziciji direktora škola, a da je jedan od kolega koordinator za Erazmus+ projekte, program njihove posete bio je šarolik. Tokom boravka, gosti su posetili Gradsku upravu, Školsku upravu, u dogovoru sa pedagoško-psihološkom službom Gimnazije upoređivali školsku administraciju — nastavne planove, programe, pripreme za časove, udžbenike i nastavne materijale u Turskoj i Srbiji, obišli škole i posmatrali izvođenje časova matematike i muzičke kulture u Muzičkoj školi „Stevan Hristić“, Osnovnoj školi „Nada Popović“ i Gimnaziji u Kruševcu, a razgovarali su i sa učenicima, nastavnicima i upravom škole o ciljevima i izazovima u organizovanju učenja.

Pored toga, gosti su se upoznali sa kulturnim, istorijskim i umetničkim znamenitostima grada i okoline, prisustvovali internacionalnoj večeri poezije i muzike u organizaciji učenika Gimnazije, posetili Jastrebac i obišli Niš i Beograd, a njihov boravak je bio i prilika da se petočlani tim Gimnazije u Kruševcu koji učestvuje u Erazmus+ KA1 projektu „Inovativne nastavne metode i savremene tehnologije u školskom i onlajn okruženju“ kulturološki i jezički pripremi za planirani odlazak u Konju u martu 2023.

Prof. Stanislava Arsić